Luīzes, Markusa un Ugas pieredze Arnemā, Nīderlandē 2023. gada martā un aprīlī!
“Šis brauciens bija ļoti vērtīgs – man bija iespēja paskatīties un piedalīties mācību procesā mūziklu nodaļā, kurā ir atšķirīgas mācību metodes kā mūsu nodaļā. Visinteresantākās bija aktiermeistarības un dejošanas stundas, bet vislielākais izaicinājums bija ansamblis, jo visas dziesmas vajadzēja dziedāt nīderlandiešu valodā. Visi klasesbiedri un skolotāji bija ļoti jauki un izpalīdzīgi. Priecājos, ka man bija iespēja ne tikai mācīties, bet arī apskatīt dažādas Nīderlandes pilsētas un iepazīt valsts kultūru.” Luīze Elīna Skudra (IV kurss)
“Bija patiesi atsvaidzinoši nonākt citā valstī un satikt, iepazīt mūziklu jomas entuziastus. Studenti ir ļoti runātīgi un pretīmnākoši, līdz ar to sadraudzēties nebija problēmu. Mūs uzreiz sagaidīja patīkama vide un profesionāla attieksme no skolotāju puses. Esmu pateicīgs Erasmus programmai par iespēju izpētīt Nīderlandes pilsētiņas un nedaudz iepazīt vietējo mūzikas industrijas stāvokli. Bija patiešām vienreizēja, forša pieredze.” Markuss Rūtentāls (IV kurss)
“Brauciens bija iespaidīgs, lai paplašinātu savu redzesloku uz studijām, mūzikliem un uz dzīvi. Rijn IJssel skola ir ļoti atšķirīga no RDKS. Tās ir kā divas dažādas pasaules, neviena no tām nav labāka vai sliktāka, katrai ir savi plusi un mīnusi. Arnemas skolā ir ļoti labi aprīkotas telpas, jo īpaši dejošanas zāles, kuras mēs varējām individuāli izmantot bez īpašas atļaujas. Rijn IJssel vairāk koncentrējas uz muzikālā teātra specialitātes specifiku – dziedāšanu un aktiermeistarību, ansambli, dejošanu, turpretī mums ir jāapmeklē arī vispārizglītojošo mācību priekšmetu stundas. Fakts, kas mani pārsteidza, bija, ka Arnemas skolas studentiem ir jāmaksā par individuālajām dziedāšanas stundām. Tās ir dārgas, tādēļ ļoti novērtēju, ka mums dziedāšana ir bezmaksas, jo tā ir īpaši svarīga mūsu specialitātē. Ļoti atsvaidzinošas bija Nīderlandes mazās mājiņas un ieliņas cieši sev kopā, bez lieliem, pelēkiem padomju blokiem. Pamanīju arī, ka mazās mājiņas attīsta viņu ekonomiku, jo gandrīz katrā ir pa biznesam pirmajā stāva. Telpas, kā vienmēr Rietumeiropā, skaistas, bet koncentrēšanās un attieksme pret mācībām ne tik konkrēta, kas var būt labi, it īpaši veselajam saprātam, bet attīstībai pašam ir jāpieliek baigais gribas spēks. Dažbrīd bija par maz studijas un tas lika justies, ka mēs izniekojam laiku. Mani šis brauciens iedvesmoja, lai gan biju iedvesmots arī bez brauciena. Tomēr es esmu ļoti pateicīgs par šo iespēju.” Uga Gundars (III kurss)
17/02/2023 Informatīva prezentācija mobilitāšu braucienu dalībniekiem uz Arnemu, Nīderlandi SKATĪT ŠEIT
Esteres, Evelīnas un Kārļa pieredze Viļņā, Lietuvā 2023. gada martā un aprīlī!
“Šīs divas nedēļas Viļņā, M. K. Čiurlioņa skolā, man deva jaunu motivācijas plūsmu un darba garu, lai apgūto nodotu tālāk un izmantotu RDKS stundās. Bija tik jauki redzam cilvēkus, kas arī ir dzīvesprieka un laimes pilni, esot mūzikas virpulī. Bez mācīšanās, paspējām nedaudz atpūsties, iepazīstot Viļnas seno arhitektūru, tās ēdienu un dabu. Vēl apmeklējām Lietuvas Nacionālo Operu un Filharmoniju. Esmu ļoti ļoti pateicīga, ka man bijusi šī brīnišķīgā iespēja būt daļai no šī Erasmus+ brauciena, un noteikti vēlētos to atkārtot!” Estere Kuple (I kurss)
“Šis Erasmus brauciens deva iespēju ielūkoties tajā kāds ir mācību process Lietuvā, komunicējot ar lietuviešu skolēniem un pedagogiem. Paplašināt savu redzes loku ne tikai mācību bet arī kultūras ziņā, klausoties internacionālu operdziedāšanas konkursu un dodoties uz koncertiem. Kopumā esmu ļoti apmierināta ar iegūto pieredzi.” Evelīna Dreimane (II kurss)
“Šis apmaiņas brauciens bija izaicinošs, bet interesants! Ielekt Lietuvas kultūrā un apkārtējā vidē nebija tik viegli, jo mūsu vienaudži mācījās tikai kora diriģēšanu, ne atsevišķi vokālo mūziku, bet mūs uzņēma ļoti laipni un saprotoši, visu nepieciešamo iedeva vai pagādāja. Ļoti novērtēju iegūtās zināšanas par jaunām dziedāšanas tehnikām, vingrinājumiem, iepazītajiem skolotājiem un citiem domu biedriem Nacionālajā M.K Čurlioņa mākslas skolā, Viļņā!” Kārlis Mūrnieks (II kurss)
14/02/2023 Informatīva prezentācija mobilitāšu braucienu dalībniekiem uz Viļņu, Lietuvu SKATĪT ŠEIT
Līvas, Nikolas un Holgera pieredze Tallinā, Igaunijā 2023. gada februārī!
“Ja man būtu jāraksturo šī pieredze 3 vārdos, tad tas būtu kā aizraujošs ceļojums mūzikā, kas mums sniedza iespēju gan vērot profesionālu koru un orķestru ikdienu, iepazīstoties ar diriģentiem no dažādām pasaules malām, gan pašiem dziedāt korī, solo un pat piedalīties igauņu neatkarības svētku koncertos. Unikālākā pieredze, ko ieguvu, bija dalība orķestra diriģēšanas stundā, kas deva jaunu ieskatu arī šajā jomā. Nozīmīgākā ārpusskolas ekskursija noteikti bija fascinējošā Arvo Perta centra apmeklējums. Tāpat vērtīgas likās stundas, kur varējām vērot cits cita darbu no malas un sniegt atsauksmes, kas ļāva veidot jaunus kontaktus arī ar igauņu audzēkņiem un pedagogiem. Kopumā varu teikt, ka šajās 2 nedēļās izbaudījām gan igauņu dzīves stilu un kultūru, gan paplašinājām savu redzesloku profesionālajā ziņā un iepazinām cilvēkus, kas lika pie sevis justies kā mājās.” Līva Ance Actiņa (III kurss)
“Pieredze Igaunijā ir kaut kas neaprakstāms. Satikt pusaudžus, kas mācās to pašu profesiju, un vērot kā viņi mācās, piedalīties viņu stundās, redzēt kāda ir Igaunijas kora kultūra bija ļoti vērtīgi. Šīs 2 nedēļas ļāva nedaudz atpūsties, bet tajā pašā laikā pastrādāt ar diriģēšanu no citas puses, kā arī iejusties kā ir ārpus skolas. Vērtīgi zināt, ko skolotāji, kas tevi nezin, domā par tavu darbu un gūt arī atpakaļsaiti par lietām, kas varbūt tik labi nepadodas. Kopumā gribu patiekties par šo iespēju apmeklēt un piedzīvot kaut ko jaunu!” Nikola Sokolovska (II kurss)
“Savu pirmo Erasmus braucienu Igaunijā neaizmirsīšu nekad! Šo divu nedēļu laikā ieguvu jaunu pieredzi un piedzīvoju mācības pilnīgi citā vidē, iepazinos ar jauniem cilvēkiem un nodibināju jaunus kontaktus ar ārzemju diriģentiem. Tā bija pilnīgi cita vide, no kuras beigu beigās bija ļoti žēl šķirties. Paralēli neskaitāmajiem mēģinājumiem, koncertiem un mācību stundām, bija laiks izbaudīt arī skaisto Tallinu un tās iespējas. Lai arī saule pirmoreiz uzspīdēja mūsu ceļojuma pēdējā dienā, mūsu dzīvoklis atradās piektajā stāvā, un mēs nokavējām autbusu atpakaļ, šis bija laiks un pieredze, ko bez šaubām vēlētos atkārtot vēlreiz!” Holgers Štāls (II kurss)
09/01/2023 Informatīva prezentācija mobilitāšu braucienu dalībniekiem uz Tallinu, Igauniju SKATĪT ŠEIT
Paulas, Džonijas Elzas un Helvija pieredze Minhenē, Vācijā 2022. gada novembrī!
“Savu pieredzi vērtēju ļoti pozitīvi. Brauciens bija laba iespēja iegūt jaunus draugus un jaunas pieredzes. Visvērtīgākās noteikti bija specialitātes stundas. Ar skolotāju bija labs kontakts, ļoti veiksmīga pieredzes apmaiņa. Apmaiņas programma bija arī vienkārši laba iespēja atpūsties. Redzējām dabu, iepazinām kultūru, apmeklējām pasākumus un iekļāvāmies vietējo ikdienas dzīvē, kas ir diezgan atšķirīga no mūsējās.” Helvijs Guļāns (II kurss)
“Apmaiņas programmā esmu guvusi jaunu un noderīgu pieredzi. Iepazinos un sadraudzējos ar studentiem Minhenē, kuru intereses un mērķi ir līdzīgi maniem. Bija patīkami pavadīt 2 nedēļas citā gaisotnē un gūt jaunus iespaidus, piedaloties teorijas stundās, runājot un saspēlējoties ar jomas profesionāļiem un apmeklējot jam sesijas. Brīvajā laikā apmeklējām Minhenes vecpilsētu, un paspējam pabūt arī Austrijas kalnos. Pieredze noteikti paliks atmiņā uz ilgu laiku!” Paula Ezermane (II kurss)
“Man patika specialitātes pedagogs un cilvēki, kas skolā mācās, tie visi ļoti jauki cilvēki.” Džonija Elza Zumente-Steele (IV kurss)
17/10/2022 Informatīva prezentācija mobilitāšu braucienu dalībniekiem uz Minheni, Vāciju SKATĪT ŠEIT
01/12/2022
ERASMUS+ projekta “Collaborate for Culture” (Nr. 2022-1-LV01-KA121-VET-000062637) 2. dalībnieku atlases rezultātus SKATĪT ŠEIT
09/11/2022
Izsludināts 2022./2023. mācību gada 2. ERASMUS+ mobilitāšu braucienu konkurss Rīgas Doma kora skolā
Līdz 24. novembrim gaidīsim diriģēšanas, vokālās mūzikas un mūziklu nodaļas audzēkņu un pedagogu pieteikumus mobilitāšu braucienam PIKC Nacionālās Mākslu vidusskolas ERASMUS+ projektā “Collaborate for culture” (Nr. 2022-1-LV01-KA121-VET-000062637):
Diriģēšanas nodaļa
- 2023. gada 12. – 27. februāris – Tallinas mūzikas un baleta skola MUBA, Igaunijā – 3 audzēkņi
2023. gada 12. – 18. februāris– Tallinas mūzikas un baleta skola MUBA, Igaunijā – 1 pedagogs
(Tallinna Muusika- ja Balletikool MUBA, www.muba.edu.ee)
Vokālās mūzikas nodaļa:
- 2023. gada 26. marts – 10. aprīlis – Nacionālā M. K. Čurlioņa mākslas skolas, Lietuvā – 3 audzēkņi
2023. gada 26. marts – 1. aprīlis – Nacionālā M. K. Čurlioņa mākslas skolas, Lietuvā – 1 pedagogs
(Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla, www.cmm.lt)
Mūziklu nodaļa:
- 2023. gada 26. marts – 10. aprīlis – Arnemas prof. izglītības koledža Rijn IJssel, Nīderlandē – 3 audzēkņi
2023. gada 26. marts – 1. aprīlis – Arnemas prof. izglītības koledža Rijn IJssel, Nīderlandē – 1 pedagogs
(Rijn IJssel, www.rijnijssel.nl)
Dalībai projektā var pretendēt:
- I-IV kursa audzēkņi;
- audzēkņi un pedagogi ar sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu.
Nepieciešamie dokumenti audzēkņiem:
- pieteikuma anketa;
- sekmju un kavējumu izraksts par iepriekšējo mācību semestri;
- motivācijas vēstule datorrakstā, brīvā formā, vienas A4 lappuses apjomā, angļu valodā. Motivācijas vēstulei ir jāatspoguļo kandidāta mērķis, kas tiks sasniegts, dodoties mobilitātē, pamatojums par konkrētās skolas izvēli, vēstulei jāatspoguļo iespējamie ieguvumi no dalības mobilitātē;
- CV latviešu un angļu valodā pēc Europass parauga;
- rekomendācijas vēstule no specialitātes pedagoga.
Nepieciešamie dokumenti pedagogam:
- pieteikuma anketa;
- motivācijas vēstule datorrakstā, brīvā formā, vienas A4 lappuses apjomā;
- CV latviešu un angļu valodā pēc Europass parauga;
- pašvērtējuma ziņojums par iepriekšējo mācību gadu;
- partnerskolai paredzēto nodarbību tēmas 10 akadēmisko stundu apjomā latviešu un angļu valodā.
Pieteikuma dokumentāciju pretendents līdz 2022. gada 24. novembrim iesniedz projekta vadītājai Aleksandrai Āboliņai. Iesniegtos dokumentus atlases I kārtā izskata projekta atlases komisija un prasībām atbilstošos pretendentus izvirza atlases II kārtai – pārrunām angļu valodā. Pedagogu pieteikumus izskata un apstiprina atlases I kārtā.
12/10/2022
ERASMUS+ projekta “Collaborate for Culture” (Nr. 2022-1-LV01-KA121-VET-000062637) 1. dalībnieku atlases rezultātus SKATĪT ŠEIT
28/09/2022
Izsludināts ERASMUS+ mobilitāšu braucienu konkurss Rīgas Doma kora skolā
Līdz 7. oktobrim gaidīsim džeza nodaļas audzēkņu un pedagogu pieteikumus mobilitāšu braucienam PIKC Nacionālās Mākslu vidusskolas ERASMUS+ projektā Nr. 2022-1-LV01-KA121-VET-000062637:
- 2022. gada 13. – 28. novembris – Minhenes Jaunā džeza skolā, Vācijā – 3 audzēkņi
2022. gada 20. – 26. novembris – Minhenes Jaunā džeza skolā, Vācijā – 1 pedagogs
(Neue Jazzschool München e.V., www.jazzschool.de)
Dalībai projektā var pretendēt:
- II, III, IV kursa audzēkņi;
- audzēkņi un pedagogi ar sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu.
Nepieciešamie dokumenti audzēkņiem:
- pieteikuma anketa;
- sekmju un kavējumu izraksts par iepriekšējo mācību semestri;
- motivācijas vēstule datorrakstā, brīvā formā, vienas A4 lappuses apjomā, angļu valodā. Motivācijas vēstulei ir jāatspoguļo kandidāta mērķis, kas tiks sasniegts, dodoties mobilitātē, pamatojums par konkrētās skolas izvēli, vēstulei jāatspoguļo iespējamie ieguvumi no dalības mobilitātē;
- CV latviešu un angļu valodā pēc Europass parauga;
- rekomendācijas vēstule no specialitātes pedagoga.
Nepieciešamie dokumenti pedagogam:
- pieteikuma anketa;
- motivācijas vēstule datorrakstā, brīvā formā, vienas A4 lappuses apjomā;
- CV latviešu un angļu valodā pēc Europass parauga;
- pašvērtējuma ziņojums par iepriekšējo mācību gadu;
- partnerskolai paredzēto nodarbību tēmas 10 akadēmisko stundu apjomā latviešu un angļu valodā.
Pieteikuma dokumentāciju pretendents līdz 2022. gada 7. oktobrim iesniedz projekta vadītājai Aleksandrai Āboliņai. Iesniegtos dokumentus atlases I kārtā izskata projekta atlases komisija un prasībām atbilstošos pretendentus izvirza atlases II kārtai – pārrunām angļu valodā. Pedagogu pieteikumus izskata un apstiprina atlases I kārtā.
27/09/2022
PIKC Nacionālā Mākslu vidusskola uzsāk īstenot jaunu projektu ERASMUS+ programmā
PIKC Nacionālā Mākslu vidusskola, parakstot līgumu ar Valsts izglītības attīstības aģentūru, uzsāk īstenot Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.1 (KA1) Profesionālās izglītības sektora projektu Nr. 2022-1-LV01-KA121-VET-000062637.
Projekta realizācijas laiks: 01.06.2022. – 31.08.2023.
Projektam piešķirtais finansējuma apjoms: EUR 132 388,00
Apmaiņas programmā piedalīsies 48 PIKC Nacionālās Mākslu vidusskolas audzēkņi (to skaitā 12 Rīgas Doma kora skolas audzēkņi) un 19 pedagogi un darbinieki (to skaitā 5 Rīgas Doma kora skolas pedagogi un darbinieki), kas katrs vienu reizi dosies apmaiņā uz vienu no 11 partnerskolām (to skaitā 4 Rīgas Doma kora skolas partnerskolām). Rīgas Doma kora skolas mobilitātes:
- 2022. gada novembris – Minhenes Jaunā džeza skolā, Vācijā – 3 audzēkņi, 1 pedagogs (Neue Jazzschool München e.V., www.jazzschool.de);
- 2023. gada februāris – Tallinas mūzikas un baleta skola MUBA, Igaunijā – 3 izglītojamie, 1 pedagogs (Tallinna Muusika – ja Balletikool, www.muba.edu.ee);
- 2023. gada marts – Rijn IJssel koledža Arnemā, Nīderlandē – 3 izglītojamie, 1 pedagogs no Rīgas Doma kora skolas (Rijn IJssel,www.rijnijssel.nl);
- 2023. gada marts – Nacionālā M. K. Čurlioņa mākslas skolas, Lietuvā – 3 izglītojamie, 1 pedagogs (Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla, www.cmm.lt).
Rīgas Doma kora skolas audzēkņu mobilitāte ietver mūzikas priekšmetu pastiprinātu apgūšanu partnerskolā, muzicēšanu kopā ar partnerskolas audzēkņiem kādā no kolektīviem (koris, orķestris, bigband, džeza ansamblis utml.), jauna repertuāra apgūšanu un koncerta sniegšanu, tādā veidā krājot koncertprakses stundas.
Rīgas Doma kora skolas pedagogi dosies pieredzes apmaiņā gan vērot savas specialitātes un tai radniecīgo priekšmetu stundas, gan paši vadīt mācību stundas un seminārus/meistarklases partnerskolas audzēkņiem un pedagogiem. Pedagogu mērķis ir iepazīties ar partnerskolas izglītības programmām un analizēt, ko no programmu veidošanas pieredzes PIKC Nacionālā Mākslu vidusskola var pārņemt profesionālās izglītības kompetenču centra starpnozaru mācību programmu veidošanā.
Apmaiņas programmas rezultātā sagaidām, ka dalībnieki būs nodibinājuši jaunus profesionālos un personiskos kontaktus, attīstījuši adaptācijas un komunikācijas prasmes, uzlabojuši angļu valodas zināšanas. Savukārt pedagogi jauniegūtās zināšanas par mācību metodēm integrēs savās mācību stundās, un dalīsies ar kolēģiem un skolas administrāciju ar idejām par jaunu starpnozaru (mākslas, dejas un mūzikas) mācību programmu izveidošanu PIKC Nacionālajā Mākslu vidusskolā. Svarīgs pienesums būtu mūzikas repertuāra paplašināšana ar dažādu Eiropas tautu un valstu tradicionālo un populāro mūziku. Tāpat arī visi projektā iesaistītie dalībnieki būs uzlabojuši savas menedžmenta prasmes dažādos līmeņos – sākot ar spēju svešvalodas vidē tikt galā ar sadzīves organizēšanu, beidzot ar pieredzi starptautisku izglītības projektu vadībā. Ilgtermiņā sagaidām, ka PIKC Nacionālā Mākslu vidusskola kļūs par radošu, mūsdienīgu un novatorisku mācību iestādi un būs vēl saistošāks mērķis topošajiem audzēkņiem. Reflektantu skaits, kas stāsies vidusskolā, pieaugs, un skola būs veicinājusi savu un tās audzēkņu un darbinieku konkurētspēju ne tikai valsts, bet arī starptautiskā mērogā.
Papildus informācija:
Rīgas Doma kora skolā:
Aleksandra Āboliņa, projekta vadītāja, aleksandra.abolina@nmv.lv, 26612125
Jaņa Rozentāla mākslas skolā:
Ineta Vīksna, projekta vadītāja, ineta.viksna@nmv.lv, 29151252
Rīgas Baleta skolā:
Agnese Zvaigzne, projekta vadītāja, agnese.zvaigzne@nmv.lv, 28746850
Emīla Dārziņa mūzikas skolā:
Katrīna Ciniņa, projekta vadītāja, katrina.cinina@nmv.lv, 27147399